Rotherham European Business Festival – przeżyjmy to jeszcze raz

 

Niemal 30 firm oraz organizacji, głównie z ofertą usług dla firm, doradztwa biznesowego, pomocy na start, (często) darmowych szkoleń – zarówno biznesowych, jak i językowych. Do tego doradztwo dla osób borykających się z zadłużeniem, propozycje wypoczynku w Polsce, ale też oferta wysokiej jakości polskich okien w przystępnych cenach. I cały dzień seminariów – kto nie był, niech żałuje i już rezerwuje czas na przyszły rok. Na drugą edycję Rotherham European Business Festival.

Poniżej znajdziecie listę firm i organizacji, które zaufały Yorkshire Tourism Organization oraz Narvia Tourist Info Centre i przyjechały z ofertą, bądź wspierały nas w realizacji Rotherham European Business Festival. Część z nich przygotowała ciekawe prezentacje: jak wystartować z własną firmą w Anglii i gdzie szukać pomocy (RIDO), dlaczego i w jaki sposób zatrudnić stażystę (The Skills Academy) czy też dlaczego bycie obcokrajowcem w UK wcale nie musi być przeszkodą na rynku pracy (Inova Consultancy). Więcej na temat programu znajdziecie na stronie targowej.

ABS Service

www.abs-service.co.uk

Szukasz polskojęzycznej księgowej godnej zaufania? Trafiłeś pod właściwy adres. Skontaktuj się z ABS Service i nie przejmuj tym, że siedziba firmy jest nieco bardziej na północ (w Newcastle) – to nie ma wielkiego znaczenia. Fachowa księgowa, która nie tylko zadba o zaksięgowanie faktur, payroll i kontakty z HMRC, ale potrafi doradzić i zoptymalizować koszty firmy, to prawdziwy skarb. Szczególnie, gdy jest Polką z angielskim wykształceniem i doświadczeniem.

Astor Productions

Astor Prod180

Dobre video Twojego produktu może sprawić, że nie opędzisz się od klientów. Tego właśnie potrzebujesz? Postaw na Astor Productions – młodą, ale świetnie przygotowaną, kreatywną i pełną pasji ekipę z Kingston of Hull. Astor Productions nie tylko nakręci, zmontuje i podłoży dźwięk, ale też doradzi. Wysokiej jakości video i szybki montaż gwarantowane.

 Barnsley & Rotherham Chamber of Commerce

www.brchamber.co.uk

Prowadzisz firmę w Barsnley, Rotherhamie lub okolicach? Barnsley & Rotherham Chamber of Commerce zaprasza w swe szeregi oferując możliwość poznania innych firm w regionie, ale także różnorodne wsparcie, w tym dośtep do porad prawnych, szkoleń, informacji o możliwościach eksportu do innych krajów, a także reklamy.

Best Property Investments LTD.

CRI

www.cri.org.uk

Miałeś problemy z narkotykami czy alkoholem, stosowałeś przemoc wobec innych, doświadczyłeś bezdomności. CRI pomaga ludziom takim jak Ty i ich rodzinom wrócić do normalnego życia.  Organizacja działa na terenie Anglii i Walii.

The Debt Advisor

www.thedebtadvisor.co.uk

Czy wierzyciele śnią Ci się po nocach? Świadomość długów powoduje stres? Odbiera radość życia? Skontaktuj się z The Debt Advisor. Zaufaj specjalistom i sprawdź, jak mogą Ci pomóc. The Debt Advisor zapewnia polskojęzyczną obsługę, dzięki czemu nie musisz stresować się swymi ewentualnymi brakami w znajomości języka angielskiego.

Enterprise Europe Network

www.ee-yorkshire.com/yf/

Szukasz kontaktów biznesowych w Yorkshire? A może mierzysz dalej – w Anglię, Europę, świat? Koniecznie dołącz do Enterprise Europe Network in Yorkshire. Poznaj przedsiębiorców, dowiedz się o warunkach prowadzenia działalności w innych krajach i o tym, z jakich funduszy unijnych możesz skorzystać.

Favola

www.acupofyorkshire.pl

Favola jest właścicielem prowadzonego po polsku bloga o atrakcjach turystycznych w Południowym Yorkshire. Świadczy również usługi pilotażu (języki PL, EN, IT, docelowo także RO). Skontaktuj się z Favola także wtedy, gdy szukasz kontaktów biznesowych w Polsce oraz w Rumunii.

 

Forde Recruitment

www.forde-recruitment.co.uk

Począwszy od czerwca 1991 r., Forde Recruitment specjalizuje się w zapewnianie klientom możliwie najlepszych pracowników. Aby było to możliwe, Forde Recruitment wyspecjalizował się w kilku sektorach. Obecnie poszukuje na dużą skalę kierowców, bardzo chętnie z Polski. Jeżeli szukasz pracy w tym zawodzie, zgłoś się już dziś!

Fridomiacy

www.fridomiacy.co.uk

Na ich spotkania w Leeds dojeżdżają Polacy nawet z Londynu. Raz w miesiącu Fridomiacy spotykają się, by zgłębiać tajniki inwestowania w nieruchomości w UK i wymieniać się doświadczeniem. Jeżeli marzysz, by zostać landlordem (albo landlady), zapisz się na najbliższy networking i dowiedz się, jak inni spełniają takie marzenia.

Inova Consultancy

www.inovaconsult.com

Jeżeli wydaje Ci się, że bycie obcokrajowcem w Wielkiej Brytanii skazuje Cię jedynie na pracę, której nie chcą wykonywać Anglicy, dzięki Inova Consultancy przekonasz się, że jesteś w błędzie. Inova, której większość pracowników pochodzi spoza UK, proponuje szkolenia biznesowe (w tym przeznaczone jedynie dla kobiet), szkolenia pomagające rozwijać umiejętności miękkie i nie tylko. Wiele z nich finansowanych jest z funduszy unijnych, co oznacza, że są bezłpatne. Inova prowadzi również coaching oraz mentoring.

Lokalne Centrum Obsługi Inwestora (LCOI)

www.lcoi.pl

Lokalne Centrum Obsługi Inwestora (LCOI) zaprasza angielskich inwestorów do Polski Wschodniej. I oferuje pomoc w dotarciu do ofert w zakresie m.in. nieruchomości, usług, handlu, turystyki. Zainteresowani mogą składać swe oferty (zapytania) poprzez vortal, który ułatwia kontakt z potencjalnym partnerem biznesowym. Dzięki ciekawej ekspozycji oferty na vortalu, potencjalny inwestor może ocenić nie tylko ofertę, ale i jej otoczenie.

Narvia Tourist Info Centre

www.narviainfo.wordpress.com

Twórca “Opowieści z Narwi” czyli produktu turystycznego dla aktywnych w Północno-Wschodniej Polsce. Z Narvią pojedziesz na żubry i bagna, ale zaliczysz też udany wypad biznesowy do Środkowej i Wschodniej Europy. Narvia Tourist Info Centre promoume w Wielkiej Brytanii polskie trakcje turystyczne, jest też współorganizatorem Rotherham European Business Festival.

Nika Gifts

www.nikagifts.co.uk

Nika Gifts świetnie wpisuje się w bardzo popularny w Rotherhamie nurt art & craft. Śliczne, ręcznie robione kartki okolicznościowe oraz z Rotherhamu, również ręcznie robiona biżuteria. Jeżeli szukasz drobiazgu z duszą, idealnego na prezent dla kogoś, kogo darzysz sympatią, zajrzyj koniecznie do Nika Gifts.

Polish Domestic Helpline

www.nowezyciebezprzemocy.co.uk

Średnio dwie kobiety w tygodniu giną w Wielkiej Brytanii z powodu przemocy w rodzinie. Ale przemoc domowa to nie tylko zabójstwa, pobicia i gwałty. Nie jest domeną wyłącznie rodzin patologicznych, w których nadużywany jest alkohol oraz narkotyki. Jeżeli doświadczassz przemocy, wydaje Ci się, że jej doświadczasz lub znasz kogoś, kto jest ofiarą, nie wahaj się: dzwoń do Polskiego Telefonu Zaufania dla Ofiar Przemocy w Rodzinie. Tam otrzymasz wskazówki, dzięki którym będziesz mieć szansę na powrót do normalności.

Polwindows

www/polwindows.co.uk

Potrzebujesz solidnych, wysokiej klasy okien do swojego domu? Dostarczy Ci je i zamontuje Polwindows – wyłączny przedstawiciel firmy Drutex na Wielką Brytanię. Przy okazji sprawdźcie także ofertę drzwi, rolet oraz parapetów. Jeżeli szukasz porządnego produktu w rozsądnej cenie, kontaktuj się śmiało z Polwindows.

Regional Language Network

english for work

Czy angielski wciąż jest dla Ciebie barierą odgradzającą Cię od pracy? Może chcesz poznać słownictwo przydatne w życiu zawodowym? Regional Language Network ma rozwiązanie dla Ciebie – darmowe kursy, które wprowadzą Cię w świat angielskiego przydatnego na rynku pracy.

RotherFed

www.rotherfed.co.uk

RotherFed wspiera rozwój społeczności lokalnych w Rotherhamie. Jeżeli chcesz zgłosić jakiś problem, którym warto by się zająć, masz ciekawe pomysły na poprawę jakości życia w mieście – podziel się nimi z RotherFed.

Rotherham Investment & Development Office

www.rido.org.uk

Rotherham Investment and Development Office (RIDO) oferuje wsparcie osób, które decydują się na założenie firmy w Rotherhamie. Pomoc obejmuje szkolenia z zakresu podstaw prowadzenia firmy, księgowości, marketingu itp. oraz doradztwa 1:1. Firmom przenoszącym działalność z innych obszarów UK lub z zagranicy, RIDO oferuje także darmowe biuro na 6 miesięcy, pokrycie kosztów telefonu oraz Internetu do kwoty £250 oraz wsparcie mentora.

SDM Consultancy

www.sdm-consultancy.com

Nie masz pieniędzy lub potrzeby zatrudniać na stałe marketingowca czy sprzedawcę? Zleć te zadania firmie Sagar Day McIntyre. SDM Cosultancy zajmie się tym wszystkim, czego potrzebujesz w danym momencie: komunikacją, marketingiem, PR, marką, a także sprzedażą.  A Ty w tym czasie skupisz się na tym, co wychodzi Tobie najlepiej.

 The Skills Academy

www.thesource.meadowhall.co.uk

Potrzebujesz dodatkowej pary rą do pracy, ale jeszcze nie możesz sobie pozwolić na pracownika? A co byś powiedział na stażystę? The Skills Academy pomoże Ci zarówno w procedurach, znalezieniu odpowiedniego kandydata, jak też w jego przeszkoleniu. The Skilla Academy może zapytać również o refundowane szkolenia dla pracowników.

Ufniak Photography

www.ufniak.co.uk

Klienci kupują oczami, dlatego profesjonalne zdjęcia mogą zdziałać więcej, niż najbarwniejszy i najbardziej szczegółowy opis. Jeżeli szukasz speca, skontaktuj się z Ufniak Photography, firmą, z ktorą współpracowało m.in. Tesco i Galley Properties.

 

UK Trade & Investment

www.gov.uk/government/organisations/uk-trade-investment

UK Trade & Investment pomaga angielskim firmom w eksporcie ich produktów na rynki przeszło stu krajów na całym świecie. Pomaga w znalezieniu partnerów, dostarcza informacji o specyfice rynków, zachęca do rozwijania działalności poprzez eksport.

 Wosskow Brown

www.wosskowbrown.co.uk

Ceniona kancelaria prawna z wieloletnim doświadczeniem i wspaniałą obsługą klienta (także w języku polskim). Zgłoś się koniecznie, jeżeli potrzebujesz doradztwa tak przy zakładaniu firmy, jak i jej prowadzeniu (umowy, własność intelektualna, przejęcia, upadłości etc.). Zdobywca licznych nagród, ale najlepszą nagrodą są zadowoleni klienci.

 Yorkshire Tourist Organization

www.yto.org.uk

Organizację założyliśmy, by promować Yorkshire dla turystów z Europy Środkowo-Wschodniej. Szybko jednak przekonaliśmy się, że region chętnie powita inwestorów i nowych przedsiębiorców. Yorkshire Tourist Organization jest organizacją non-for-profit, której celem jest promocja Yorkshire w różnych dziedzinach i dla różnych odbiorców. Jednym z nich są imigranci z Europy Środkowo-Wschodniej szukający możliwości rozwoju.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s