Narvia Centrum Informacji Turystycznej w UK

Image

 

Narvia Tourist Info Centre jest polsko-angielską placówką informacji turystycznej. Nazwa wywodzi się od rzeki Narew (Narev eng.) rozlewającej się w północno-wschodniej Polsce. Rozlewiska Narwi i bogactwo parków krajobrazowych i narodowych regionu stały się inspiracją do nawiązania do mitycznej krainy Narni doskonale zobrazowanej w książkach i filmie „Opowieści z Narni”.

 Tak powstały „Opowieści z Narwi” i kraina NARWIA (Podlasie, Mazury, Kurpie, Mazowsze, Suwalszczyzna, Pogranicze Litewskie) – to produkt turystyczny, którego ideą było udostępnienie tych obszarów dla aktywnych turystów indywidualnych.

 Po latach „Opowieści z Narwi” zjednoczyły branżę turystyczną z regionu transgranicznego (Polska, Litwa, Łotwa, Ukraina) w Partnerstwie Dorzecza Narwi (2008 Nowogród Łomżyński), którego liderem i twórcą jest p. Mariusz Staniurski, ówczesny Prezes LOT Ziemia Łomżyńska i właściciel biura podróży turlomza.pl, które utworzyło pierwsze Centrum Informacji Turystycznej Narwia.pl koordynujące Dostawców Atrakcji z krainy Narwi. „Opowieści z Narwi” to także nowy model współpracy sieciowej, czyli polskiego networkingu firm turystycznych, oparty na sieci informacji turystycznej i systemie prowizji.

 Angielska placówka Narvia Tourist Info Centre powstaje w efekcie wdrażania Planu Rozwoju Eksportu Opowieści z Narwi na rynki zagraniczne (2012-16 Wielka Brytania, Niemcy, Austria, Szwecja, Dania, Chiny). Szybka penetracja rynku angielskiego pokazała, że w UK również istnieje potrzeba współdziałania Dostawców Atrakcji w zakresie obniżenia ceny i zwiększenia dostępności atrakcji dla średnio zamożnego klienta…

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s